kucharka

3… 2… 1… START!

Ostatnio zapytano mnie czy to dlatego, że weganizm jest modny zostałam weganką? Czy poprzez swój wybór podążam za trendami, czy raczej było to świadome? Myślę, że ludzie boją się weganizmu. Wiele osób nie zna takiej „diety”. Czasami są to przekonania, a czasami „peer pressure” – czyli moja koleżanka nie je mięsa, to ja też nie będę go jadła.

Dla mnie weganizm stał się stylem życia, lepszym i zdrowszym stylem życia. Nie jest dla mnie ideologią, a wręcz przeciwnie – postawiłam na zdrowie.

Wierzę, że w dzisiejszym postrzeganiu wegan oraz w samych weganach brakuje świadomości oraz wiedzy. I dlatego właśnie powstaje ten blog.

Nie wiemy, że tak naprawdę, patrząc przez pryzmat czasu, nie jesteśmy mięsożerni, a jedzenie mięsa wzięło się z potrzeby szybkiego zdobywania pożywienia. Nie zdajemy sobie również sprawy, że produkty nabiałowe (mleko, sery, jogurty) są niezdrowe i ich spożywanie prowadzi do długotrwałych problemów z naszym organizmem, m.in. do osteoporozy. Nie wspominając już o jakości mleka, które dostępne jest dzisiaj w sklepach.

Mój weganizm nie okazał się krótkookresowym romansem z sałatą, tylko stał się stylem życia. Wybrałam taką ścieżkę i czuję się dzięki temu zdrowsza i pełna energii.

Nie trzeba bać się zmian, zmiany są czasem na lepsze! Najtrudniejsze są początki, ale po jakimś czasie poprawia się kreatywność w kuchni.

Zostałam również zapytana: A co z miłością do jedzenia? Czy Weganie kochają jeść?

- Oczywiście! Kochają przed duże K! Ja kocham jeść, kocham poznawać nowe smaki. Ilość potraw jakie odkryłam przechodząc na weganizm jest ogromna.

Zapraszam serdecznie do zaglądania do mnie na bloga. Mam nadzieję, że moje przepisy i informacje, które tutaj znajdziecie, zainspirują Was do eksperymentowania w kuchni, poznawania nowych smaków, nowych produktów. Znajdziecie tu przepisy, nowości kulinarne, różnego rodzaju tricki domowe/kuchenne oraz oczywiście linki do ciekawych badań, artykułów.

Nie urodziłam się weganką, ale przez ostatnie lata jedzenie, gotowanie – stały się moją pasją, moim wariactwem! Czy nie tęsknię za mięsem? Nie. Znalazłam wiele smaków, potraw, które dają mi dużo więcej przyjemności, lepsze samopoczucie i dużo więcej radości podczas ich tworzenia.

Kiedyś nie wyobrażałam sobie życia bez mięsa, teraz nie wyobrażam sobie życia z mięsem ;)
Czuję się trochę tak, jakbym przez te ostatnie lata wyrosła z tego. Na blogu polecę Wam wiele interesujących publikacji, które zainspirowały mnie do zmiany mojego życia i które sprawiły, że tak jak wyrasta się z wielu przekonań, tak też można pozbyć się wielu uprzedzeń.

Już niedługo pierwsze przepisy!

admin3… 2… 1… START!

Komentarze 3

  1. Wegetarianka

   Wegetarianizm jest przyszłością która będzie koniecznością aby przeżyć w cywilizowanym świecie.
   Zaczmijmy odważnie o tym mówić. Połączenie przyjemności jedzenia wspaniałych potraw i zdrowia jest cudowną perspektywą. Ciekawa jestem co przygotowałaś na Święta i czym zaskoczyłaś najbliższych. Czekam na pyszne potrawy. Pozdrawiam
   Wielbicielka ciasta z bananami i marchewką.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *